Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Türkü Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: 3959
PAZAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DETAYLI KATILIM BİLGİSİ

Güncel İzmir Doğa Yürüyüşü Programı

 

 Başlangıç Tarihi        :
  23.12.2018
 Süresi                         : 
Hafta sonu günübirlik
 Zorluk derecesi         :
Lütfen Bilgi alınız
Güzergah - Rota         :  Zeamet Deresi - Sinancılar
 İletişim Telefon          :
Zeynel AYDIN  GSM  0533 634 09 89
Servis Harkt. Saati    :

Bostanlı-İş Bank 07.15   Karşıyaka-ANIT 07.30  Bayraklı 07.45 Konak Sakıp Sabancı Kültür Merkezi 08.00 de kesin hareket

Aralık ayının son haftalarında yen yılı sağlıklı ve keyifli karşılamak adına tempoyu düşürüyoruz. 30 Aralık yürüyüşünü 2019'7 karşılama seramonisi şeklinde yapacağımızı düşünürsek bu hafta sonu yapacağımız  düşük tempolu Zeamet deresi parkuru ile 2018'i de keyifli uğurlayalım dedik. Son haftalarda bir çok arkadaşımızın grip türü mevsimsel rahatsızlıklarla eve bağlandığını da düşünerek vücutlarda biriken toksinleri bu yürüyüşle atalım istedik... Her ne kadar tahmin hesaplarımda olağanğstğ bir şaşma olmamasa da ( Gecen hafta Kar yağışı tahmınimiz tutmadı diye ) hava durumu tahmini yazmama cezam kabülümdür diyerek hava ile ilgili birşey yazmıyorum... Ama bir doğa yürüyüşcüsünün hiç bir hava koşulunun etkisi altında kalmadan bu sporun gerekliliklerini her koşulda yerine getireceğine de inancımız sonsuz

 

Bu hafta başında bölgemizi etkisi altına alan iki günlük yağışlı hava  biraz da mevsim itibarıyla hava sıcaklıklarının düşmesine sebep oluyor... O yüzden Kış koşullarını da düşünerek bir süre kısa mesafeli tırmanış ve yürüyüşler yapıyor olacağız. Kamp ateşimiz yine her koşulda yanıyor olacak ve Kamp ateşimizde yine Kahve kahve cezvemiz kaynıyor olacak... 

 

 

Geçtiğimiz haftaları çok keyifli ve bir o kadar da güzel yaşayarak sonlandırdık; Mevsim şartlarına uyum gereği hava ve iklim koşullarına uygun biçimde hiç bir arkadaşımızı riske etmeden  her türlü koşulda  farklı planlamalarla günü uzatıp kısaltmak yine elimizde... Kar da yağsa yağmur da olsa her türlü hava koşulunda  dağlarda olmaya devam edıyoruz.  Ayrıca gün sonunda artık köy kahvelerinde odun sobaları da yanıyor ve akşam yorgunluk çaylarımızı içerek, istemeyerek de olsa şehre döneriz. 

 

Bu sene de  bir yandan aramıza yeni katılımlar, onların doğayla ve bizimle uyum çalışmaları devam ederken, diğer yandan taze heyecanlarla zorluk derecesi planlanmış patikalarda  keyifle yol alıyoruz hep birlikte.  O yüzden doğa yürüyüşlerimizin yeni sezonda da akılda kalmasını sağlamak adına, tüm doğa yürüyüşü parkurlarımızı daha keyifli hale getirerek doğa yürüyüşlerini sevdirme çabalarımız devam ediyor. 

 


Hava tahminlerimizde artık yağmurlu yağışlı gün paylaşımlarına da başlıyoruz ki yanınızda nelerın olması gerektiği konusunda mutlaka bizden bilgi alınız; mevsimle birlikte etkisi düşme eğiliminde de olsa artık Güneşi ve UV den korunmayı da konuşuyor olacağız; doğada harcanacak efor sonucunda sıvı kaybına karşı mineral dengemizi nasıl sağlayacağımız da konu başlıklarımızın içinde yer alacak artık...

 

Vahşi doğada sadece bunlar mı konuşulur; ya kaybolursak, ya başımıza bir şey gelecek olursa gibi endişeleriniz de olacaktır muhakkak; onları gidermenin sırrı da şimdilik bizde ve sizinle paylaşmayı bekliyoruz; eger lütfedip bize uğramayı ve en az bir bilgilendirme toplantısına katılmayı göze alırsanız tabi...

 

 

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNSUN :

 

Karayolları taşıma kanununda yapılan son değişiklik ve düzenlemeler kapsamında, haftasonu etkinliklerimizde yer almayı düşünen katılımcı listelerimizin Cuma günü akşam, mesai saati bitimine kadar bildirim zorunluğu vardır; o sebeple kesin kayıt işlemlerinin tamamlanması yasal zorunluluk olup, kurumsal üyelerimiz hariç aday üye veya misafir katılımcıların da etkinlik katılım paylarını aynı gün akşamı, mesai sonuna kadar bildirilen banka hesap numaralarını yatırmış olmaları zorunluluğu vardır. Yine her bir katılımcının bu sayfada yer alan  ONLINE KATILIM FORMU'nu  eksiksiz doldurup göndermesi zorunludur.

 

Alışık olmadığı yaşam alanlarında yolculuk yapmaya karar veren her kişi, oğanüstü hallere de hazırlıklı olabilmeli; Doğa yürüyüşlerine gelenler de öyle. Lütfen doğa yürüyüşü deyip geçmeyin, doğa bu; ne zaman ne yapacağı belli mi olur. Ancak bazen, karşılaşacağınız olağan dışı haller sadece doğadan kaynaklanmaz ve insan faktörlü de olabilir ki, o yüzden alışık olmadığınız çoğrafyalarda yol alırken orada bulunmaya ne kadar hazır iseniz o günü sıkıntısız ve keyifli bitirme katsayınız da o kadar yüksek olur. Hazır olmak derken sadece istekli olmak yetmez, ön bilgi ekip arkadaşları ve sahip olduğunuz ekipmanlar da dahil olmak üzere keyif katsayınızı etkilyenen temel faktörleri de unutmayın; Böyle durumlarda her zaman bir A-B planı olmalı insanın.
 
Sonbahar da bitti ve hava koşulları yavaş yavaş da olsa bundan sonra değişken; bize yol arkadaşı olmak ve keyifli bir pazarı dağlarda yaşamak isterseniz bize danışıp bilgi almadan form doldurmayın; bizi dinler ve gerektiği gibi hazırlanırsanız günü hep birlikte keyifli tamamlarız.  Bu hafta da bizimle birlikte olmaya varım derseniz Dağlar orada, biz de buradayız. Gün içinde bir yandan yürüyüp diğer yandan ise  bol bol fotoğraf çekmeye hazırsanız bizi aramayı unutmayın.
 
Kente yakın olup da farkına varamadığımız bir güzellik dokusu içinde, elimizden düşürmediğimiz fotoğraf makinelerimizle sabah ve akşam ışığının en güzel saatlerinde hem doğa hem de dumanı tütmeye başlayan köy evleri ile akşam ışığında köy kahvelerindeki insan yüzlerini fotoğraflamak isterseniz hafta sonu biz yine yollardayız.
 
Yürüyüşlerimiz esnasında takribi yükselme rakımları, hatta mevsim koşullarını da düşünerek yağmur geçişleri ve rüzgar yönlerine, su kaynaklarından tozlu yollara varıncaya kadar bir dizi ayrıntı hesabını dikkatlice yaparak dersimize çalışıyoruz merak etmeyin; her zamanki gibi. Ve sizler doğa yürüyüşlerinden keyif alasınız diye sıkıntısız bir başlangıç ve keyifli bir gün sonu hesabını da yapıyoruz. Ayrıntılara Rota Bilgisi başlığı altından ulaşabilirsiniz.


Doğa yürüyüşlerimizde ana hedefimiz, dengeli ve kontrollü bir şekilde  gerçekleşen yüklenmeler ile katılımcılarımızın kondisyon edinmelerini sağlamak, onları asıl hedefe, yani bir üst  aşamada karşılaşabilecekleri zorlukları yenmeye, doğada güvenli bir şekilde seyahat ederek keyifli bir şekilde eve dönüş için hazırlamaktır. Kondisyon edindirme yürüyüşlerimizde   sporcularımızı yormadan onlara bu sporu sevdirmek ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerine imkan yaratmak adına parkurlarımız her katılımcının kolayca tamamlayabileceği zorluk derecelerine sahiptir.
 
 
KAYIT- KATILIM ve ÖDEME :
 
Bu programlarda yer almak isteyen ve kurumumuza ÜYELİK aidiyeti ile bağlı olmayan katılımcıların web sayfamızda yazılı olan adresimize gelerek veya iletişim numaralarımız üzerinden bizimle bağ kurarak program hakkında bilgi alması ve bilgilendirme toplantılarına en az bir kez olsun mutlaka katılması zorunludur; ayrıca http://www.izmirfotografakademisi.com/sayfadetay.aspx?id=16 linke tıklayarak banka hesaplarımızdan birisine - tercihen Yapı ve Kredi Bankası- "Doğa Yürüyüşü Katılım bedeli" notunu düşerek Zeynel AYDIN adına katılım paylarının peşin olarak ödenmesi gereklidir. 

 

Karayolları taşıma kanununda yapılan son değişiklik ve düzenlemeler kapsamında, haftasonu etkinliklerimizde yer almayı düşünenlerden oluşan  katılımcı listelerimizin Cuma günü akşam, mesai saati bitimine kadar bildirim zorunluğu vardır; o sebeple kesin kayıt işlemlerinin tamamlanması yasal bir zorunluluk olup, kurumsal üyelerimiz hariç, aday üye veya misafir katılımcıların da etkinlik katılım paylarını aynı gün akşamı mesai sonuna kadar kendilerine yukarıda bildirilen banka hesap numaralarına yatırmış olmaları zorunluluğu vardır. Cuma gününden sonra üyeler hariç yeni katılım talepleri değerlendirmeye alınmadığı gibi her ne sebeple olursa olsun kayıt sonrası bir IPTAL isteği durumunda katılım payı ödemesi geri ödenmez ödenmemiş ise de adınıza Borç olarak yazılır; Lütfen Unutmayınız.  Yine her bir katılımcının bu sayfada yer alan  ONLINE KATILIM FORMU'nu da  eksiksiz doldurup göndermesi zorunludur.

 
Daha önceden bir kez de olsa kayıt yaptırıp son dakika iptalleri yaşatanlar üyemiz dahi olsalar bir sonraki haftada katılım paylarını internet üzerinden peşin ödeyerek programa katılabilirler. Bizimle ilk kez bir programda yer almak isteyenler de bu link üzerinden ödemelerini peşin olarak yaparlar.
 
En az bir bilgilendirme toplantısına gelmeden veya yer durumu hakkında bilgi almadan lütfen ödeme yapmayınız.
 
Her zaman olduğu gibi bu programa da deneyimli doğa sporcularımızın yol kılavuzlugunda, İzfak Doğa Okulu üyesi fotoğrafçı arkadaşlarımız da katılabilir; yine her programımıza doğada fotoğraf çekmek isteyen diğer fotoğrafçı arkadaşlarımız da katılabilir.
 
Grubumuzla birlikte doğa yürüyüşlerine ilk kez katılacak olanlar ve daha önce hic doğa yürüyüşü yapmamış olanların bizimle mutlaka iletişim kurarak bu spor hakkında ve parkur bilgisi alması, yüz yüze karşılıklı gerçekleşecek bir "bilgilendirme-tanışma" toplantısına katılması ana kuralımızdır.
 
Etkinlik için kayıt yaptıran her bir üye, aday üye veya diğer katılımcılar, her ne koşul ve maazeret olursa olsun, kendisine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleşecek bir İPTAL durumunda yol parasını itirazsız ve ihbarsız ödemeyi kabul eder.  Ödenmiş olan katılım payının geri iadesi mümkün olmayıp, sadece bir sonraki haftada kullanılmak kaydıyla devir hakkı mevcuttur; ikinci bir zaman dilimine ertelenemez.
 
Aramıza ilk kez katılacak olan arkadaşlarımız Telefonla sadece adres bilgisi alabilirler, parkur ve doğa yürüyüşü bilgisi  için ise adresimize uğrayarak önce kesin kayıt işlemlerini tamamlamaları zorunludur. Kurumsal üyelerimizin böyle bir zorunluluğu yoktur ve telefonla kayıt yaptırabilirler.
 

Yürümek her zaman güzeldir; bir yandan spor yapar diğer yandan yürüyüş esnasında cevrenizde olup bitenleri izler, görür ve tanıklık ederek farkındalığınızı artırırsınız. O yüzden biz her haftasonu dağ, dere-tepe demeden yürüyenlerdeniz; sağlıklı mutlu, berrak bir zihinle düşünen birey olarak yaşamanın ilk merdiven basamağıdır yürümek.
 
 
LÜTFEN DİKKAT ;
 
Bu sayfada paylaştığımız tüm bilgi ve anlatıları asla sizi ikna etmiş olmak için kullanmıyoruz. Tek amacımız sizi bu spor hakkında bilgilendirerek ister bizimle, isterseniz başka bir grupla yürüyor olsanız dahi dağlara giderken daha bilgili, daha çok farkındalıkla, ayağınızı yere korkmadan basacak şeklide ve bu sporu severek yapmaya hazırlamaktır. Bu nedenle bu sporu yapmak isteyen kendi arkadaşlarınız ve birinci dereceden yakınlarınızı dahi asla ikna etmeye çalışmadan, onların da bilgilendirme toplantılarımıza katılmasını sağlayarak bu sporun sevilerek yapılması ve gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. 
 
Sırt çantalarımızın kenarına iliştirilmiş fotoğraf makinelerimizle doğayı keşif, gözlem ve fotoğraflama heyacanını yeni yılda da birlikte yaşıyoruz; doğanın koynunda gerçekleşecek her keyifli yolculuk esnasında karşımıza çıkarak, bize farklı duygular yaşatacak, her bir görüntüyü aynı heyecanla fotoğraf makinelerimizin hafıza kartlarına yazıp şehre dönüyoruz. Yine her yolculuğumuz esnasında gerek doğa bilgisi gerekse fotoğraf olsun, alanında uzman bir görevli hep yanı başımızda olacak ve tüm sorularımızı cevaplandıracaktır. 
 
Pazar günlerimizi sadece doğa fotoğraflarıyla değil, Ege köylerinin otantik yapıları ve Ege insanın güzelliğiyle süslenmiş köy  kahvelerinde sabah ışığının en güzel en etkili halinde karşımıza çıkacak olası fotoğrafları da kaydederek güne başlayacağız. Doğa yürüyüşlerimizin başlangıç saatlerindeki tempomuz her zaman düşük ve grubun genel durumuna göre belirlenir. Sezon başından itibaren her hafta, doğa yürüyüş rotalarımız sistemli bir uygulamayla titizlikle planlanır ve yeni başlayan arkadaşlarımızın sağlıklı bir kondisyon edinmesi amaçlanır. 
 
Yol kılavuzlarımız, planlı ve kontrollü bir tempoda öğle molasına kadar her Pazar size keyifli bir yolculuk yaşatır. Öğle molamız ise tam bir festival havası içinde geçer. Öğle molalalrında yakılacak kontrollü kamp ateşlerinin başında doyumsuz bir muhabbet ve farklı lezzetlerin tadını yaşayarak alırız hep birlikte; odun ateşinde pişen demli çayların hatta ellerinizle kömür ateşinde pişireceğiniz türk kahvelerimizin de tadına vararak öğle molamızı sonlandırır ve başlangıç noktamızdan farklı bir yerleşkeye doğru döner yüzümüz. Günün son saatlerinde ise akşam ışığının bize sunduğu güzellikleri de fotograf karelerimize alarak keyifli bir pazarı daha noktalarız.
 
ROTA BİLGİSİ : 

 

Yağmurlu, karlı, çamurlu her türlü hava koşulunda sayısal bir çokluk beklentisi olmadan doğa yürüyüşü programlarımız İptalsiz devam ediyor. Mevsim ve hava koşulları gereği biraz da 2019'u sağlıklı  karşılamak adına nisbeten daha kolay bir rota çizdik; lakin geçmişte gün içinde harcadığımız aynı eforu harcamaya yine de hazır olunuz.  Yürüyüşümüzün başlangış noktası 300 m rakımlı Zeamet köyü en uzak parkurlarımızın bulunduğu cam ve meşe ormanlarının çokca olduğu bir bölge köy merkezinde sabah çaylarımız içerek güne başlar ve 900m rakımlı  öğle molası kamp alanımıza kadar çam ve meşe ormanları içinde düşük bir eğimde yükselerek 6.5 km yol katederiz. Klasik keyifli öğle molasını çevreye hakim bir yeşil alan içinde bolca fotoğraf da cekerek kamp ateşimizi yakar klasik Kamp kahvelerimizi yudumlayarak öğleden sonra yine çam ormanları içinden bu kez alcalarak Sinancılar köyü meydanında günü noktalarız. 

 

 

Bu haftadan itibaren Kış koşullarına uygun şekilde hazırlıklı gelmenizi önererek doğa yürüyüşlerimizi biraz daha keyifli, daha özel parkurlarda, biraz da tematik yaparak,  başlangıç seviyesindeki yeni katılımcıları da düşünerek gerekli hallerde kolaylaştırıyoruz... 

 

Yürüyüş rotamız hava koşullarına bağlı olarak değişken ve toplam 13 Km;  ancak bu rotayı ekibin durumu ve hava koşullarına bağlı olarak daha uzun veya kısa yapmak şansımız da var... 

 

Mevsimsel ve iklimsel olağanüstü haller ile beklenmedik yağmur geçişleri ihtimaline karşı rotada değişiklik yapabileceğimiz farklı planlamalarımız da var; merak etmeyin.

 

Yürüyüşümüz farklı arazi eğimleri içinde yükselip alçalarak ve farklı  eğimlerdeki arazi yapısı içinde kontrollü bir şekilde seyredecek.


Termoslarınızdan sıcak suyunuzu eksik etmeyin, yanınızda çay ve kahve bulundurabilirsiniz ki, bu malzemeler mola esnasındaki keyif katsayınızı katlar. 


Dağlarda ifade edilen uzaklık ve mesafe anlayışımız ile Şehir merkezlerinde ifade edilen uzaklık karşılaştırmaları yanıltıcı  olabilir. O yüzden yürüyüşe katılıyorum demeden önce lütfen bilgi alınız.


 
 BİZİ DİĞERLERİNDEN AYIRAN  NEDİR ? 

Bu program bir TUR organizasyonu değil, Patikatrek Doğa Sporları ve alt gruplarına bağlı üye ve sporcularımız ile onlarının yakınlarının katıldığı Doğa-Spor ve Fotoğrafcılık eğitim uygulama çalışması olup, katılımcıların hizmet beklentisi içinde olmadan etkinliğe katılması ön koşuldur. Grubumuzun transfer ve karayolu ulaşımları Karayolu yolcu taşıma mevzuatına uygun belgeli araçlarla ve A grubu İşletme Belgeli TURSAB üyesi Partner Acentemizin seyahat tanışmanlığında gerçekleşir.

Kontenjanlarımız toplam 20 Kişi ile sınırlı olup özel araç ile katılım grubun sevk ve idaresi ve güvenliği açısından mümkün değildir.

Araç doldurmak gibi bir kaygımız olmadığından gelmeyi düşünenlere etkinliği hatırlatma veya çağrı yapmak gibi bir alışkanlığımız da olmayıp her sayıda kişi ile tekerlek döner...Her ne kadar hava koşullarını sizinle paylaşmış olsak da dağlarda hava akımlarının aniden değişebileceğini de unutmadan Termoslarınızdan sıcak su ve çantanızdan kupa bardaklarınızı eksik etmeyiniz.  

Bütün bir sezon bizimle birlikte yürümek, çevrenizi kaplayan dağlarda ve çok az insanın ulaşabileceği vahşi doğanın koynunda fotoğraf çekmek veya Ilık sonbahar aylarının keyfini sürmek, doğadaki renksel dönüşümleri yerinde izlemek isteyen herkes hatta birinci dereceden yakınlarıyla birlikte bize eşlik edebilirler. Ancak bir şartla bilgilendirme toplantısına katılmak ve servis araçlarımızla buluşma noktalarına geç kalmamak koşuluyla.
 
Bu hafta da bizimle fotoğraf veya doğa yürüyüşü amaçlı birlikte olmak isterseniz ve grubumuza asil ya da aday ÜYE değilseniz Lütfen KESİN KAYIT İŞLEMLERİNİZİ eksiksiz tamamlayınız. Bunun için önce bilgilendirme toplantılarımızdan birisine katılarak sonrasında ise http://www.izmirfotografakademisi.com/sayfadetay.aspx?id=16 link içindeki banka hesap numaralarımızdan birisine "Doğa Yürüyüşü Katılım payı" açıklamasını not düşüp, peşin  ödeyerek kesin kayıt işlemlerini tamamlarlar. 
 

Bu etkinliğe de Fotoğraf amaçlı katılacak olan arkadaşlarımız isterlerse doğa yürüyüşü grubumuzla hareket edebilirler ancak onların da uygun bir yürüyüş kıyafeti ile ve fazla fotoğraf malzemesi taşımadan sadece lazım olanları yanlarına alarak bize dahil olmaları ricamızdır. Servis araçlarımız bu normal kalkış güzergahlarından ve ilan edilen saatlerde iptalsiz kalkış yaparak servis araclarımız  Bu hafta servis aracımız BOSTANLI KARŞIYAKA KONAK BORNOVA KEMALPAŞA isitikametinde şehirden çıkacak olup, dönüşte ise yine aynı güzergah kullanılarak şehre dönülecek.

 

Her pazar olduğu gibi bu pazar da ilan edilen buluşma noktalarımıza erkenden ve sorunsuz gelirseniz zamanında ve ilan edilen saatte İzmir'den çıkış yapar ve en geç saat 10.30 da Rotaya giriş yaparız. Buluşma saatlerine harfiyen uyulması ve ilan edilen buluşma noktalarına erken gelinmesi ricamız olup, hareket saatlerinden asla taviz verilmeden ve kesinlikle bekleme yapılmadan şehirden çıkış yapılacağını lütfen unutmayınız...
 
 
HAVA DURUMU : 


Bu hafta, bölgemiz aralıklı olarak iki gün yağan yağmurlara ev sahipliği yapıyor; hafta sonuna doğru sıcaklık değerleri az da olsa düşüyor. Pazar doğa yürüyüşü günü ise rotamızın olduğu bölgede sıcaklık 9 'C lerde gün içinde ise 12 'C lere kadar yükselecek. Hava parçalı bulutlu ve kısmen güneşli yani yüksek bulutlar arasında aralıklı da olsa güneş var. Rüzgar K.Doğudan 6 Km saat hızla eser; UV ise 2 faktör ve düşük

 

Ayrıca hava tahminleri genellikle şehir merkezli raporlar olup şehir merkezlerinden yukarılara doğru yükseldikce hava akımlarında değişiklik olma ihtimali, dolayısıyla da hava tahminlerinin sürekli değişme periyotları yüksek olur. İyi bir doğa sporcusu hava akımları ve bulut hareketleriyle birlikte rüzgar yönlerini de doğru okuyarak değişken hava koşullarından fazla etkinlenmeden günü tamamlamayı da bilmeli;  o yüzden yağmur yağış rüzgar soğuk her ne olursa tüm doğa olaylarına hazır olarak doğaya çıkıyoruz bilginize.
 
 
Biz her ne kadar burada yağmur yok desek bile bütün yürüyüş mevsimi süresinde Çantanızda mutlaka yağmurluk bulundurun. Yürüyüşümüz hava durumuna göre farklı planların uygulanmasıyla ekibimizi riske atman şekillenebilir... Orman içlerindeki nemli yapı hissedilen sıcaklıkları düşürebilir.
 
 KİMLER KATILABİLİR:
 
Patikatrek üyeleri  ve onların yakınları, lisanslı sporcular, Doğa yürüyüşü deneyimi olanlar ve sağlık durumu uygun olup,18 yaşından gün almış  MÜRACAAT FORMU doldurup bilgilendirme toplantımıza katılarak KESİN kayıt yaptırmış olan  aday üyelerimiz de doğa yürüyüşü etkinliklerimize dahil olabilir.
 
Kurumsal üyemiz olmayan ve bizimle ilk kez doğa yürüyüşlerine katılacak olanlar, Üyelerimiz kanalıyla geliyor veya onların birinci dereceden yakınları olsalar dahi http://www.izmirfotografakademisi.com/sayfadetay.aspx?id=16 link üzerindeki banka hesaplarımızdan uygun olan birisine katılım paylarını Cuma günü en geç saat 16.00 ya kadar " Doğa Yürüyüşü Katılım Payı" açıklamasını not düşerek ödemiş olmaları zorunludur.
 
Ekip displinine uymak, grubun ahengi ile sevk ve idaresine aykırı davranışlar sergilememek  koşuluyla herkes bizimle birlikte dağlarda doğa yürüyüşü yapabilir. Ancak yeni katılımcıların ekip içinde yer alması ve yürüyüş esnasında olası riskleri ortadan kaldırmak için onları ekip içinden ayırarak farklı bir güzergahtan yürütümek hatta geri dönmelerine karar vermek de grup lideri ve yol kılavuzlarının insiyatifindedir.
Bu etkinliklere katılan herkes bu kararları itirazsız kabul etmiş sayılırlar.
 
KİMLER KATILAMAZ ;

Dağlara gitmenin kurallarını biz yazmadık ve bu sporun her şeyden önce bir disiplin ve dayanıklılık sporu olduğunun farkına varamayanlar; bu sporu bir yarış havası içinde yapanlar; ayağıma diken battı, yüzüme dal çarptı, sinekler rahatsız etti, gözüme toz kaçtı, ayakkabılarım çamurdan zarar gördü, yağmur yağdı fare gibi ıslandım, üstüm başım kirlendi diyenlerle birlikte, Kalp-damar rahatsızlığı, dolaşım sistemi ve eklem romatizması,solunum yolu,epilepsi-sara hastalığı gibi rahatsızlığı olanlar, hizmet beklentisi içinde gelenler ile hamile ve sürekli ilaç kullanmak zorunda olanların faaliyetlerimize katılması UYGUN DEGİLDİR.  
 
 LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ

 
Doğa Yürüyüşlerimize sağlık durumu uygun olan,18 yaşını doldurmuş  MÜRACAAT FORMU doldurarak kayıt yaptıran herkes dahil olabilir…

Doğa yürüyüşleri, riskli spor dalları içinde olmamakla beraber, bir ekip sporu ve gün içinde belli bir mesafenin tamamlanması hedeflenen takım faaliyetleri olması sebebiyle,ekibin ahenk ve disiplini,yürüyüş ritmi,takıma uyum ve adapte olma zorunluluğu içerir.

Faaliyet başladığı andan itibaren hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, faaliyetten ve gruptan ayrılmak ve bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.

Servis araçlarımıza dahil olduğunuz andan itibaren görevli arkadaşlarımızın talimat ve yönlendirmelerine uymak zorunluluğu ve sorumluluğunu taşırsınız.

Grup içi ahengin ve disiplinin korunması için,yüksek sesle ve alenen itirazlarda bulunmak, rehber ve kılavuzların kararlarını tartışma konusu yapmak,onların talimat ve uyarılarına aykırı davranmak hoş karşılanmaz.

Molalarda alkol ve alkol türevli içecekler almak yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alkol almayınız; Yürüyüş esnasında büyük mola anına kadar,sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

Doğa yürüyüşleri öncesi akşamında,el ve ayak tırnaklarınızı mutlaka kısaltınız,sabah evden ayrılmadan önce mutlaka kahvaltınızı yapınız ve ihtiyaç hissetmeseniz de en az bir büyük bardak su içiniz.

Yürüyüş ayakkabılarınızı bileği kavrayan ve sert tabanlı olanlardan seciniz.

Doğa yürüyüşlerimiz katılımcıların kendi arzusu ile ve hiç bir zorlama olmadan katılarak yapılan aktivitelerdir. Sorumluluğunu taşıyamayacağınız hiç kimseyi birinci dereceden akrabanız dahi olsa faaliyetlere kendi rızası dışında katılmaya zorlamayınız.

Yürüyüş esnasında çevreye zarar vermemek için daha önce yürünmüş patikalardan ve tek sıra halinde düzenli yürüyünüz. Doğaya zarar verecek hareket ve eylemlerden lütfen uzak durunuz…

 

Servis araçlarımıza binildiği andan itibaren grubun sevk ve idaresi, kontrolü araç sorumluları veya faaliyet rehberinin inisiyatifindedir...

Araç seyir güzergâhlarını araç kaptanları belirler. Araç kaptanlarının belirlediği güzergah dışına çıkılması, zorunlu durumlar dışında kapıya veya eve yakın duraklarda indirme talepleri kabul edilmez. Servis Araçlarının ilk hareket noktasına göre güzergâhlar değişiklik arz edebilir.

 

 

YANINIZDA BULUNSUN :

 

Lütfen aşağıda yazılı olan herşeyi bulundurmak yerine mevsim koşullarına uygun tercihler yapınız;

Küçük bir sırt çantası – Bel ve göğüs kısmından bağlamalı tokalı. 30 lt.hacimli.Yürüyüş ayakkabısı - Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, sert tabanlı (Tercihen Gro-tex ve Vibran taban),ayak numaranızdan bir numara büyük Yağmurluk - Tercihen panço Anorak - Gro-Tex ceket veya ince kat, rüzgar geçirmez mont veya polar Sweat-shirt - Uzun kollu polar veya sentetik orta katman üst giysiİç giysi – Sentetik veya yün,teri dışarı atan,kolay kuruyan en az iki takım. Pantolon - Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesimli,kot ya da kadife pantolon ile kesinlikle gelmeyiniz. Şort – çok önerilmese de sıcak günler için - ya da şort olabilen pantolon Tozluk - Tercihe bağlı, karlı yürüyüşlerde, yağmurda kullanılabilir Bere - Polar veya benzeri olabilir Matara -Yaklaşık bir litrelik ped şişe ya da özel matara veya hortumlu su torbası Güneş gözlüğü - Tercihen UV- A ve B Filtreli Güneş şapkası -Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu, kulakları ve yüzünüzü kapatanları tercih ediniz. İlaç - Kişisel olarak sürekli kullandığınız ilaçlarınız, varsa kılavuz ya da rehberinize mutlaka bilgi veriniz. Kolayca ulaşabileceğiniz ve sizden başka ikinci bir kişinin de mutlaka bilmesi gereken bir yerde, yanınızda olsun. Çorap – Yün veya özel imal iki çift. Eldiven – Karlı ve soğuk havalarda kullanmak için, tercihen Gro-Tex. Kısa molalarda- enerji verici kuru üzüm,kuru kayısı,kuru dut,fındık,ceviz gibi atıştırmalık yiyecekler. Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film.