Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
HAKKIMIZDA

 

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi 2003 yılı sonbaharında Zeynel AYDIN önderliğinde bir grup doğasever tarafından kuruldu. 2004 Yılı içinde farklı branşlarda eğitimler ve yoğun uygulama programlarıyla atağa gecen PATİKATREK, çok kısa bir zaman içinde toparlanarak, aynı yıl içinde web sayfasının da yayın hayatına girmesiyle birlikte, Türkiye’nin en çok izlenen ve takip edilen doğa grupları arasındaki yerini aldı.

 

Başlangıçta Doğa Sporları Bilgi portalı başvuru kılavuzu olması gayesıyle kurulan patikatrek.com web sayfası etrafında toplanan uyelerinin talepleri doğrultusunda 2004 yılından itibaren bireysel katılımlı başta doğa yürüyüşü organizasyonları olmak üzere yüksek dağ tırmanışları ve uzun dağ yürüyüşleri ile adını duyuran Patikatrek, özellikle KAÇKAR dağları coğrafyası içinde düzenlediği başarılı etkinliklerle hem bu spora gönül verenler, hem de doğa gezisi organizasyonları yapan seyahat acenteleri tarafından aranan bir dağ kılavuzu olma kimliği kazandı. Bugün Kaçkar dağlarında doğa turizmi yapan birçok acentenin kullandığı farklı yürüyüş rotalarının bu sektöre kazandırılmasında PATİKATREK’in adı ve katkısı vardır.

 

Kurucusu olan Zeynel AYDIN’ın fotoğrafçı kimliği sayesinde, 2005 Yılından itibaren Patikatrek’in düzenlediği yüksek dağ kampları, doğa severlerin yanında artık doğa fotoğrafçılarının da bir araya geldiği, sadece fotoğrafın konuşulduğu ve fotoğraf uygulamalarının yapıldığı bir nevi açık alan eğitim ve uygulama kamplarına dönüştü. KAÇKAR Dağları Fotoğraf Kampı uygulaması da  ilk kez o yıl hayata geçirildi ve o günden bu yana her yıl daha da detaylandırılıp zenginleştirilerek HAZİRAN ayı içinde düzenlenir oldu. Bölgede Çiçek ve kelebek çeşitliliğinin en yoğun olduğu HAZİRAN aylarında doğa fotoğrafçılarının bir araya geldiği KAÇKAR Dağları Fotoğraf Kampı, aynı zamanda temel fotoğraf eğitimlerini şehirde tamamlayan fotoğraf tutkunlarının da öğrendiklerini uygulama, pekiştirme ve deneyim kazanma alanı gibi, her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte ve kısıtlı sayıda katılımcı ile gerçekleşmektedir.

 

Patikatrek, kendi içinde yetişmiş deneyimli, yüksek dağ bilgi ve tecrübesine sahip dağ kılavuzlarının rehberliğinde,  grubun birikimleri ve kurduğu iyi ilişkiler sayesinde gittiği yörelerdeki yerel halktan sağlanan yardım ve bölgede uzman seyahat acentelerinden aldığı lojistik desteklerle, sorunsuz ve amacına uygun fotoğraf kampları ve uygulama faaliyetler düzenleyerek 3.000 m üzerindeki kamp alanlarında çok az fotoğrafçının ulaşarak elde edebileceği birbirinden güzel görüntüleri yakalama fırsatı sunar.

 

Sadece Kaçkar dağlarında değil, Türkiye’nin diğer dağlık alanlarında da çok az insanın ulaşabildiği sarp yamaçlarda güvenle seyahat edebilme, yaşamı idame ettirebilecek doğal alanlarda ve koşullarda konaklama, gözlem ve fotoğraf uygulama imkânı yaratabilen Patikatrek, bu alanda verdiği rehberlik ve bilgi paylaşım hizmetleriyle vahşi doğa fotoğrafçılarının aradığı bir yol arkadaşlığının temellerini atarak, Türkiye’de de vahşi doğa foto safari programları yapılabileceğini kanıtlamış bir oluşumdur. Kuş gözlemciliğinden, yaban keçisi, Yaban geyiği, ceylan, dağ koyunu, Boz ayı ve zengin akarsu kaynaklarımızda yaşayan balık çeşitliliğine kadar uzanan bir alanda, flora, fauna ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı yapmak isteyenleri her yıl farklı bölgelerde gerçekleştirdiği foto safari etkinliklerine katılmaya davet eder.

 

Patikatrek Doğa Grubu her yıl, arasına katılan yeni üyeleriyle birlikte, vahşi doğa koşullarında seyahat etmekten, hayatı idame ettirmeye;doğa da yön bulma ve doğada ilk yardıma uzanan, iştigal konularıyla örtüşen her türlü eğitim çalışmalarını organize edip düzenleyerek, sürekli değişen yenilikleri uygulayarak, bilinçli bireylerin bir araya geldiği kaliteli bir yapı olma özelliliğini korur.

 

2006 Yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından, iştigal konusu olan dallarda organizasyonlar, eğitim öğretim faaliyetleri, şenlikler,  festivaller ve uygulama kampları gibi bir dizi görevi icra etmek üzere Patikatrek adı bir marka olarak Tescillenmiş olup, kurumsal bir kimliğe uzanan marka kurum olma yolunda ilk adımlar da aynı yıl içinde atılmıştır. Türkiye’nin Tescilli ilk Doğa ve Fotoğraf grubu olma özelliğini sürdüren Patikatrek İzmir’de faaliyetde bulunmaktadır.

 

Bugün ise, Fotoğrafçılık Temel Eğitimlerinden başlayarak, ileri fotoğrafçılık  eğitim ve uygulama atölyeleri, fotoğraf stüdyosu, dijital fotoğraf işleme atölyesi, Fotoğraf sergisi düzenleme, sergileme salon hizmetleri ve hazırlıkları, profesyonel fotoğraf çekim hezimetleri, fotoğraf baskısı öncesi ve sonrası çalışmalarını yürüttüğü PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi Kültür ve Sanat Evi’nde ilgi duyanlar ve sevenleri ile birlikte olmaya devam etmektedir.

 

Fotoğrafçılık birimi NASIL ÇALIŞIR ?

 

İzmirfotografakademsi.com Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezine bağlı fotoğrafçılık birimi çalışma grubunun web sayfası olup size her zaman son derece avantajlı fırsatlar sunan harika kampanyalar hazırlar. Ancak bu kampanyaların bazıları sınırlı sayıdaki kontenjanlara uygulanır. Yani her durumda daha hızlı davranan kazanır. Bu harika fırsatlardan herkesten önce haberdar olmak ise son derece kolay. Tek yapmanız gereken İzmir Fotoğraf Akademisine üye olarak düzenli gönderilecek elektronik posta bültenleri aracılığıyla fırsat kampanyalarından haberdar olmak. Bunun yanında Facebok ve Twitter aracılığıyla da İzmir Fotoğraf Akademisi'ni takip edebilir ve bu mecralara özel fırsatlardan da ilk siz haberdar olabilirsiniz.


Eğer bir kampanyadan faydalanmaya karar verirseniz öncelikle bizimle iletişim kurarak yüz yüze bir bilgilendirme toplantısı talep etmeniz önerilir; eğe zaman darlığı ya da farklı bir nedenle bu toplantıya katılamaz iseniz tek yapmanız gereken her kampanyaya ait satın al butonunu kullanarak kampanyayı sepetinize eklemek ve son derece basit olan birkaç adımlık satın alma işlemini gerçekleştirmektir. Üstelik satın almalarınız esnasında tüm verilerinizin güvenli alışveriş politikamızın bir gereği olarak Çalıştığımız bankalar ve diğer ödeme ve tahsilat firmalarıyla birlikte Garanti Bankası ve Go Daddy Secure güvencesinde olduğunu bilmenin verdiği gönül rahatlığıyla yaparsınız

Artık satınalma işlemlerinizi tamamladığınıza göre, arkanıza yaslanıp satın almış olduğunuz hizmetlerin size ulaştırılmasını gönül rahatlığıyla bekleyebilirsiniz. Çünkü satın almış olduğunuz kampanya ya da kampanyaların hangi tarihte gerçekleşeceğini bilir, daha işlemleriniz tamamlanmadan sistem tarafından otomatik olarak da bilgilendirilirsiniz. Bu sayede hizmet veya ürünün size ne zaman ulaşacağı konusunda herhangi bir endişe duymanıza gerek kalmaz.

 

Fotoğraf baskı siparişiniz belirtilen tarihte kargolanır, satın aldiğınız hizmet ilan edilen tarihte size ulaşır ve böylece ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet politikamıza en kısa sürede tanık olursunuz.

 

Hizmet sözleşmemizi okumayı unutmayınız